بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست | آموزش وردپرس | طراحی سایت | طراحی قالب | ترجمه افزونه
خانه / آموزش / بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست

بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست

بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست

آموزش بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست

آموزش بازگردانی رمز عبور مدیر وردپرس در لوکال هاست

یکی از مشکلاتی که بیشتر ما آن را تجربه می کنیم، فراموش کردن رمزعبور است. حال اگر شما وب سایت وردپرسی خود را بر روی لوکال هاست راه اندازی کرده باشید به احتمال زیاد می دانید که گزینه بازیابی رمزعبور کار نخواهد کرد. در واقع بازیابی رمزعبور با استفاده از سرویس ارسال ایمیل کار می کند که در لوکال هاست وجود ندارد، بنابراین این امکان در لوکال هاست کاربرد نخواهد داشت. پس راه حل چیست؟ تا انتهای این آموزش از راهنمای وردپرس با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید رمز فراموش شده مدیریت وردپرس را لوکال هاست بازگردانی کنید.

از آنجا که در لوکال هاست برای مدیریت پایگاه داده وردپرس از phpMyAdmin استفاده می شود، آدرس زیر را در مرورگر وارد کنید:

http://localhost/phpmyadmin/

در صورتی که برای اولین بار است که می خواهید به phpMyAdmin وارد شوید و از شما نام کاربری و رمزعبور پرسیده می شود، برای شناسه root را وارد کنید و کادر مربوط به رمز را خالی بگذارید.

اکنون از سمت چپ پایگاه داده مربوط به وردپرس را انتخاب کنید. با انتخاب پایگاه داده جدول های مربوطه نمایش داده خواهند شد. در میان جدول ها به دنبال wp_users بگردید. پس اینکه جدول را پیدا کردید آن را انتخاب کنید تا نتایج مربوط به آن جدول که همان اعضای سایت است نمایش داده شود.

reset-wordpress-admin-password-1

شناسه ای که می خواهید رمزعبور آن را تغییر دهید را پیدا کرده و سپس بر روی لینک Edit همان شناسه کلیک کنید. در صفحه‌ای که نمایش داده می شود می توانید داده های مربوط به آن کاربر را ویرایش کنید که یکی از آنها رمز عبور (user_pass) است.

پیشنهاد می کنیم   استفاده از تاریخ شمسی برای پیوندها در وردپرس

reset-wordpress-admin-password-2

در ردیف user_pass و ستون Value رمزعبور جدید را وارد کنید. اما نکته ای در این مرحله وجود دارد که خیلی ها انجام دادن آن را فراموش می کنند. قبل از اینکه رمزعبور جدید را وارد کنید حتما مقدار عجیب و غریب رمز قبلی شما را شوکه کرده است! چراکه شما هرگز آن رمزعبور را وارد نکرده بودید! در واقع آن رمز توسط وردپرس و با استفاده از الگوریتم MD5 کدگذاری شده است. به همین دلیل رمز جدیدی که به صورت دستی خودتان وارد می کنید نیز باید با الگوریتم MD5 کدگذاری شده باشد. در phpmyadmin این کار را می توانید به راحتی با انتخاب گزینه MD5 از منوی آبشاری که در تصویر نیز مشخص شده است انجام دهید.

پس از اینکه مراحل گفته شده را انجام دادید بر روی دکمه GO کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. اکنون می توانید به صفحه ورود وردپرس بازگشته و با استفاده از رمزعبور جدید وارد پیشخوان شوید.

لطفا جهت حمایت از ما مطلب را گسترش دهید

درباره مدیر سایت

با درود من هادی بنائیان هستم بنیان گذار سایت آموزش وردپرس از سال 93 کار نویسندگی وبلاگ رو بصورت غیر حرفه ای آغاز کردم در حال حاضر هم به انتشار مطالب آموزشی وردپرس و برنامه نویسی مشغول هستم ...

پیشنهاد سایت

افزونه بازگردانی و زیرخط به ادیتور وردپرس

افزونه بازگردانی و زیرخط به ادیتور وردپرس

افزونه بازگردانی و زیرخط به ادیتور وردپرس در وردپرس ۴٫۷، تیم توسعه دهنده اصلی تصمیم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *