راهنمایی برای بهبود خوانایی پست وبلاگ
خانه / آموزش / سئو و بهینه سازی / راهنمایی برای بهبود خوانایی پست وبلاگ
5 tips improve readability blog post

راهنمایی برای بهبود خوانایی پست وبلاگ

راهنمایی برای بهبود خوانایی پست وبلاگ

بهبود خوانایی پست وبلاگ

بهبود خوانایی پست وبلاگ و خواندن یک صفحه می تواند سخت باشد. اگر میخواهید خوانندگانتان تمام پست وبلاگتان را بخوانند، باید مطمئن شوید پست شما به راحتی قابل خواندن باشد. پست هایی که بسیار خواندنی و خواندنی هستند، بازدیدکنندگان بیشتری جذب میکند و بازده و نرخ تبدیل بالاترمی رسند. در این پست، من پنج نکته در مورد چگونگی بهبود خوانایی پست وبلاگ و مقالات خود را ارائه می دهم.

افزونه Yoast SEO  در حال حاضر به بررسی قابلیت خوانایی می پردازد تا به بهبود خوانایی پست وبلاگ شما کمک کند.

تمرکز بر روی مخاطبان شما!

در بهبود خوانایی پست وبلاگ کمترین توصیه من به شما این است که اطمینان حاصل کنید که متن شما برای مخاطبانی که شما برای آنها نوشتید، بسیار دشوار نباشد. اگر میخواهید درباره LEGO بنویسید و روی بچه ها تمرکز کنید، متن شما باید آسان باشد. اما اگر مخاطبان شما متشکل از دانشمندان با مقطع  Ph.D. میباشند، متن شما می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. بنابراین، پنج نکته بهبود خوانایی پست وبلاگ که در زیر ارائه می شود، باید به عنوان قواعد کلی دیده شوند. برای بعضی از مخاطبان، یک متن می تواند حتی ساده تر شود، در حالی که برای مخاطبان دیگر قاعده ها کمی دشوار خواهد بود. اگر میخواهید کمی از هنر کپی رایتینگ را مطالعه کنید، لطفا دوره کپی رایت SEO  را بررسی کنید.

نکته اول: پاک کردن پاراگراف ها

اطمینان حاصل کنید که پاراگراف ها را بنویسید. برای بهبود خوانایی پست وبلاگ ، ما همیشه به شما توصیه می کنیم پاراگراف خود را با مهم ترین جمله ها بگذارید. سپس در این جمله توضیح دهید. به این ترتیب، خوانندگان اولین قاعده پاراگرافها را که آنها را قادرمیسازد محتوای مربوطه را از مقاله شما درک کنند. اطمینان حاصل کنید که پاراگراف ها خیلی زیاد نباشند (بیشتر از ۷ یا ۸ خط باشد خیلی طولانی است).

نکته دوم: جملات کوتاه

سعی کنید جملات کوتاه را بنویسید. جملات کوتاه تر از جملات بلند و طولانی قابل خواندن و درک بهتر هستند. بالاتر از آن، شما به احتمال زیاد اشتباهات خود را در گرامر به عنوان جملات کوتاه بهتر شناسائی خواهید کرد. ما جملات حاوی بیش از ۲۰ کلمه را به عنوان جمله های طولانی در نظر می گیریم. سعی کنید این جملات طولانی را محدود کنید. اگر شما به زبان انگلیسی می نویسید، مطمئن شوید که فقط چند جمله در یک پست وبلاگ داشته باشید که بیش از ۲۰ کلمه دارد. هر زبان دارای محدودیت های خاص خود است. همچنین مطمئن شوید که یک پاراگراف باید حاوی بیش از یک جمله طولانی باشد.

نکته سوم: محدود کردن کلمات دشوار

محدود کردن و استفاده از کلماتی که خواندن آنها دشوار است. به خاطر داشته باشید که خواندن از روی صفحه برای همه سخت تر است. واژه هایی که حاوی چهار یا چند هجا هستند خواندن آنها دشوار است. اطمینان حاصل کنید که استفاده از چنین کلمات دشواری را محدود کنید.

البته، در برخی موارد، پست وبلاگ شما فقط در مورد چیزی است که تخصصی و سخت است و برای درک توضیح آن نیاز به یک لغت نامه پیشرفته تر دارد. فقط چند هفته پیش یک پست در مورد تصاویر ارائه دادم. تصویرها یک کلمه حاوی چهار هجا هستند و بنابراین می توانند به عنوان یک کلمه دشوار دیده شوند. با این حال، مجبور شدم از این کلمه (و اغلب نیز) استفاده کنم. در چنین مواردی، اطمینان حاصل کنید که جملات و پاراگرافهای شما خیلی طولانی نباشد تا خوانندگان شما مجبور به ترک پست شما نشوند!

در یک یادداشت جانبی، مگر اینکه شما روی یک بازار هدف تمرکز کنید، کلمات دشوار معمولا کلمات کلیدی کانونی مفید برای یک صفحه را ایجاد می کنند. در مثال بالا، “تصاویر” یا “تصویر” ممکن است انتخاب خوبی باشد. به یاد داشته باشید مهمترین چیز این است که کلید واژه کانونی شما باید متن موضوع باشد. تحقیقات کلیدی مناسب شما گزینه های مناسب برای کلید واژه دشوار را به شما می دهد.

نکته چهارم: استفاده از کلمات عبور

شما می توانید متن را با استفاده از کلمات مناسب انتقال (یا سیگنال کلمات، همان چیز) بسیار قابل خواندن کنید. کلمات عبور عبارتند از کلمات “مهم”، “چرا”، “به این ترتیب”، یا “علاوه بر آن”. آنها خوانندگان را هدایت می کنند. این کلمات نشان می دهد که چیزی در حال آمدن است: اگر شما خلاصه می کنید، از عبارت های اولین، دوم، سوم و غیره استفاده می کنید. اگر می خواهید در مقابل خودتان یک یا چندین بار بنویسید یا آن را بنویسید. اگر می خواهید نتیجه گیری کنید، از این به بعد، از جملات در نتیجه یا به همین ترتیب استفاده کنید.

برای بهبود خوانایی پست وبلاگ شما باید با استفاده از واژه های گذرا مانند قرار دادن سیمان بین جملات استفاده کنید. رابطه بین دو جمله با استفاده از واژه های گذرا آشکار می شود. خوانندگان محتوای شما را بسیار و بهتر درک می کنند اگر شما از این نوع کلمات استفاده کنید.

نکته پنجم: مخلوط کردن آن!

یک متن جذاب برای خواننده، باید متنوع باشد. این به این معنی است که شما باید سعی کنید کمی آن را مخلوط کنید! پاراگراف های اضافی دیگر و جملات با اصطلاحات کوتاه و تلاش برای استفاده مترادف اگر شما تمایل به استفاده از یک کلمه مانند “بسیار” یا “اغلب” دارید. بعضی از مردم اغلب از کلمه “و” یا “خیلی” استفاده می کنند. مخلوط کردن آن با “همچنین” یا “علاوه بر این” می تواند یک متن را جذاب تر کند و بسیار قابل خواندن نیز باشد.

از Yoast SEO استفاده کنید

برای کمک به شما در کپی نوشتن قابل خواندن، یک بررسی قابل خواندن در Yoast SEO اضافه کردیم. این طول دوره جملات و پاراگراف ها را بررسی می کند و اینکه آیا از لغات یا زیرمجموعه های ترجمه استفاده می کنید. علاوه بر این، آن را ارزیابی میکند اگر شما از صدای منفعل اغلب استفاده کنید. در بالای آن، نمره Flesch Reading Ease را محاسبه می کند، نمره ای که نشان می دهد که متن شما چقدر آسان است. نمره قابل خواندن این متن را بررسی کنید:

نتیجه

اگر میخواهید خوانندگانتان تمام پست وبلاگتان را بخوانند، باید مطمئن شوید که متن شما بسیار روان و آسان است برای خواندن. متن را دشوارتر از حد لازم نکنید. اجتناب از جملات بلند و نوشتن پاراگراف های بلند.  ابزارهایی مانند Grammarly و Himingway می توانند به شما در نوشتن یک متن قابل خواندن کمک کنند. و اگر از پلاگین Yoast SEO خود استفاده کنید، بررسی خواندن را نیز بر روی محتوای خود خواهید دید. به این ترتیب، شما قادر به بررسی اینکه آیا متن شما در عین حال جذاب و قابل خواندن است هستید؟

راه دیگری برای مطمئن شدن از اینکه متن قابل خواندن است، انتخاب تایپوگرافی مناسب است. شما نباید از یک فونت کوچک استفاده کنید و مطمئن شوید فاصله بین خطوط به اندازه کافی گسترده باشد. چند هفته پس از تایپوگرافی یک پست بنویسید.

ادامه مطلب: “وبلاگ نویسی: راهنمای نهایی”

ترجمه شده متن yoast.com

لطفا جهت حمایت از ما مطلب را گسترش دهید

درباره مدیر سایت

صاحب امتیاز سایت آموزش وردپرس هستم در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت میکنم و در حال حاضر مشغول نویسندگی در حوزه آموزش وردپرس, طراحی قالب, طراحی و ترجمه افزونه وردپرس هستم ...

پیشنهاد سایت

چطور از تجزیه و تحلیل محتوا استفاده کنیم

چطور از تجزیه و تحلیل محتوا استفاده کنیم

ابزار SEO  و تجزیه و تحلیل محتوا در پلاگین Yoast SEO بسیاری از جنبه های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *