راهنمای نهایی وبلاگ نویسی برای بدست آوردن رتبه برتر در موتور گوگل
خانه / آموزش / سئو و بهینه سازی / راهنمای نهایی وبلاگ نویسی

راهنمای نهایی وبلاگ نویسی

راهنمای نهایی وبلاگ نویسی
راهنمای نهایی وبلاگ نویسی

نوشتن پست های وبلاگ می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. برای برخی از شما، وبلاگ نویسی می تواند کاملا یک چالش باشد. در مورد چه باید نوشت؟ اگر شما الهام گرفته اید که چه باید بکنید؟ چگونه در پست های وبلاگ خود مشارکت می کنید؟ و چگونه وبلاگ خود را در بازار و درآمد کسب می کنید؟ این راهنمای نهایی، تمام جنبه های مهم وبلاگ نویسی را پوشش می دهد.

 • چرا وبلاگ

  • ایجاد یک وبلاگ جدید

  • درباره وبلاگ چه می دانید؟

  تحقیق کلید واژه
  الهام برای پست شما؟

  • چگونه یک پست وبلاگ با کیفیت بالا بنویسید؟

  محتوای اصلی
  محتوای قابل خواندن
  نکات عملی در مورد نحوه نوشتن پست های عالی وبلاگ

  • بهینه سازی پست های وبلاگ برای موتورهای جستجو

  • مشارکت وبلاگ

  • وبلاگ خود را بازاریابی کنید

  شبکه های اجتماعی و خبرنامه
  درآمد از وبلاگ خود

  • نگهداری یک وبلاگ

  ساختار سایت یک وبلاگ در حال رشد
  برنامه ریزی محتوای یک وبلاگ در حال رشد

  • نتیجه

چرا وبلاگ؟

اگر شما یک وب سایت دارید، باید وبلاگ بگذارید. حداقل در هر زمان و مکانی وبلاگ نویسی عالی ترین گزینه برای بهینه سازی و سئو است و یک ابزار بازاریابی ارزشمند است. علاوه بر این می تواند بسیار سرگرم کننده نیز باشد!

وبلاگ نویسی برای سئو و بهینه سازی

اضافه کردن مطالب به صورت منظم باید بخشی از هر استراتژی پایدار SEO باشد. این اجازه می دهد تا شما برای رتبه بندی کلمات کلیدی جدید و حفظ رتبه بندی برای کسانی که شما در حال حاضر برای پیدا کرد.آنها اقدام میکنید. اگر شما به طور مرتب وبلاگ نویسی می کنید، گوگل سایت شما را فعال، زنده و مرتبط می پندارد. این قطعا به رتبه بندی شما کمک خواهد کرد.

وبلاگ نویسی به عنوان یک ابزار بازاریابی

وبلاگ یک ابزار بازاریابی عالی برای هر وب سایت است. در وبلاگ خود می توانید به خوانندگان درباره نام تجاری خود، محصولات خود و شاید حتی خودتان بگویید. نگهداری یک وبلاگ همچنین به خوانندگان شما اجازه می دهد تا با نام تجاری و محصولات شما آشنا شوند.

بیشتر بدانید: ‘برای وبلاگ یا نه به وبلاگ’

 

راه اندازی یک وبلاگ جدید

اگر شما فقط میخواهید شروع کنید نوشتن یک وبلاگ جدید، قبل از شروع این موضوع کمی درباره آن فکر کنید. فقط کمی وقت خود را صرف فکر کردن در مورد طرز تفکر خود و تحقیق در مورد کلمه کلیدی مناسب کنید و فراموش نکنید که وبلاگ خود را به شیوه ای هوشمندانه طراحی کنید. درآینده شما بعد از آن کارهای زیادی را ذخیره خواهید کرد، اگر شما برای اولین بار از طریق چگونگی تنظیم وبلاگ خود فکر می کنید.

بیشتر بدانید: “چگونه یک وبلاگ بسازید

 

درباره وبلاگ چه می دانید؟

شما نمیتوانید بدون ایده وبلاگ بسازید و برای حفظ یک وبلاگ موفق نیاز به ایده های زیادی دارید. اما چگونه می توان تمام این ایده ها را مطرح کرد؟

تحقیق کلید واژه

قبل از اینکه شما شروع به نوشتن مطالب کنید، باید تصمیم بگیرید چه شرایطی را می خواهید پیدا کنید. برای تصمیم گیری، باید به درون مغز مردم راه پیدا کنید و آنها را در هنگام جستجو رصد کنید. در نهایت، شما می توانید دقیقا این شرایط را در محتوای خود استفاده کنید و مطمئن شوید که برای آنها رتبه بندی می کنید. تحقیق کلید واژه اولین گام در copywriting SEO  و بخش مهمی از هر استراتژی SEO است.

در ادامه بخوانید: ‘تحقیق کلید واژه: راهنمای نهایی’

 

اگر تحقیق کلمه کلیدی خود را به درستی انجام داده باشید، شما لیستی طولانی از کلمات کلیدی را که در مورد آن مطلب نوشته اید را خواهید داشت. یک کلمه هنوز موضوع نیست علاوه بر یک کلمه کلیدی، شما نیاز به یک زاویه یا یک داستان خاص در اطراف یک کلمه کلیدی برای نوشتن یک پست وبلاگ دارید.

الهام بخش برای پست شما؟

رویدادهای کنونی، کار خود و نظرات خوانندگان شما می تواند برای پست های جدید وبلاگ شما الهام بخش باشد. خواندن زیادی نیز یک ایده خوب برای پیدا کردن الهام است. خواندن مجلات، روزنامه ها و دیگر وبلاگ ها.

 نکته: فهرست ایده هایی برای پست های جدید وبلاگ خود را در تلفن همراه خود نگه دارید. الهام می گیرد زمانی که شما حداقل آن را انتظار داشته باشید.

بیشتر بدانید: “۵ نکته برای الهام گرفتن از وبلاگ شما

 

چگونه یک پست وبلاگ با کیفیت بالا بنویسید؟

نوشتن نیاز به برخی مهارت ها دارد برای برخی افراد، نوشتن واقعا سخت است، در حالی که برای دیگران فقط به طور طبیعی می آید. در زیر برخی نکات را برای ایجاد فرایند نوشتن ارائه خواهیم داد. اما اولا، ما دو جنبه مهم از پست وبلاگ با کیفیت بالا، اصالت و خوانایی را توصیف می کنیم:

محتوای اصلی

پست وبلاگ شما همیشه باید محتوای اصلی را داشته باشد. باید تازه، جدید و اصلی باشد. پست شما باید متفاوت از سایر پست های وبلاگ و مقالات مربوط به همان موضوع باشد که در حال حاضر در اینترنت است. این چیزی است که مردم می خواهند بخوانند.

بیشتر بدانید: اهمیت مطالب اصلی برای سئو

 

محتوای قابل خواندن

پس از اینکه یک پست با محتوای اصلی نوشته اید، باید اطمینان حاصل کنید که آن نیز قابل خواندن است: مقاله شما باید آسان باشد. خوانایی برای مخاطبان شما مهم است. اگر متن شما به خوبی ساختار یافته و به وضوح نوشته شده باشد، پیام نوشته متن شما را درک خواهند کرد. علاوه برآن خوانایی نیز برای سئو اهمیت دارد. مردم متن شما را می خوانند، اما گوگل نیز متون را می خواند. اگر متن شما دارای خصوصیات متن است که به راحتی قابل خواندن است مانند یک ساختار واضح با زیربناها و پاراگرافهای منطقی، احتمال بیشتری برای رتبه بندی در موتورهای جستجو وجود دارد.

در ادامه مطلب بخوانید: آیا خوانایی رتبه دارد؟

 

نکات عملی در مورد نحوه نوشتن پست های عالی وبلاگ

فکر کن قبل از نوشتن

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، زمان کمی برای فکر کردن در مورد آنچه میخواهید بنویسید بگذارید. مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ چه میخواهید به مخاطبان خود بگویید؟ پس از خواندن پست وبلاگ شما توسط محاطب چه چیزی می خواهید به آنها بدهید، برای درک و فهم مطلب انجام شده؟ کدام موضوعات را می خواهید در پست وبلاگ خود پوشش دهید؟

 پاسخ دادن به این سوالات به شما کمک خواهد کرد که مقالات بهتر را بنویسید.

بیشتر بدانید: “چگونه شروع به نوشتن یک پست وبلاگ

 

پاراگراف های روشن بنویسید

ما همیشه به شما توصیه می کنیم پاراگراف خود را با مهم ترین جمله آغاز کنید. سپس در این جمله توضیح دهید. به این ترتیب، خوانندگان اولین قاعده پاراگرافها را قادر میسازند محتوای مربوطه را از مقاله شما درک کنند. پاراگرافهایتان را خیلی طولانی نکنید ۷  یا ۸ جمله کاملا طولانی است. در مورد دستور پاراگراف ها فکر کنید، آنها باید منطقی و به دنبال یکدیگر باشند.

بیشتر بدانید: نکات عملی برای راه اندازی یک ساختار متن ساده

 

دریافت کمک و درخواست بازخورد

پلاگین Yoast SEO  به شما کمک می کند تا پست های قابل خواندن را بنویسید. برای مثال، تجزیه و تحلیل خوانائی پست بررسی می کند که آیا شما از جملات طولانی استفاده می کنید یا اینکه از کلمات عبور استفاده می کنید. این میتواند کمک خوبی در نوشتن پستهای قابل خواندن وبلاگ باشد.

علاوه بر استفاده از یک ابزار نوشتاری مانند تجزیه و تحلیل خوانائی متن، همیشه باید مطمئن شوید که فردی پست وبلاگ شما را اصلاح میکند. یک جفت چشم جدید حداقل به تصحیح خطاها کمک می کند و شما می دانید اگر شخص دیگری همه غلط ها و اصلاحات شما را در مقاله شما بگوید این خیلی بهتر است.

در ادامه مطلب بخوانید: «۵ نکته برای نوشتن پستهای قابل خواندن»

 

بهینه سازی و سئو پست های وبلاگ برای موتورهای جستجو

پس از اینکه یک پست وبلاگ ارسال کردید که هر دو اصلی و قابل خواندن است، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است. شما باید امکانی را که گوگل محتوای خود را به دست می آورد، به حداکثر برسانید. مهم این است که بعد از ارسال پست اصلی و قابل خواندن، این مرحله را نهایی کنید. SEO هرگز نباید اصالت ایده شما و یا قابلیت خواندن متن شما را از بین ببرد.

SEO Yoast  می تواند به شما کمک کند متن خود را نیشگون بگیرید. علامت های قرمز و پرتقال نشان می دهد که چه جنبه هایی از قابلیت پیدا کردن شما نیاز به توجه بیشتری دارند. پلاگین ما شاید از کلمات کلیدی تمرکز شما کمی بیشتر استفاده کند. شاید، شما باید آن را در بند اول و یا در یکی از عنوان قرار دهید. Yoast SEO به شما کمک خواهد کرد که پیش نمایش قطعه خود را نیز بهینه سازی کنید.

 

بیشتر بدانید: “استفاده از Yoast SEO برای ایجاد محتوا قابل جستجو

 

مشارکت وبلاگ

مشارکت وبلاگ عامل مهم برای بهینه و سئو است. اگر مخاطبان شما نظرات خود را بر روی وبلاگ شما بنویسند (و شما به این نظرات پاسخ می دهید)، گوگل متوجه خواهد شد که وبلاگ شما بسیار زنده و فعال است و البته در رسانه های اجتماعی نیز به رتبه بندی وبلاگ شما کمک خواهد کرد. اگر مردم پست شما را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، یا درباره آن به صورت آنلاین صحبت کنند، این قطعا منجر به ترافیک بیشتر خواهد شد.
یک جنبه مهم درگیر شدن در وبلاگ، مدیریت نظرات در وبلاگ شما است. شما باید برخی وقت را برای رسیدگی به این نظرات رزرو کنید. پاسخگویی به سوالات و ارائه پاسخ صحیح در یک بحث می تواند زمان زیادی را صرف کند.

بازخورد مثبت و پاسخ دادن به سوالات نسبتا آسان است، در حالی که بازخورد منفی می تواند کمی سخت تر باشد.

پست درباره نحوه اداره نظرات برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی های عملی را بخوانید.

 

وبلاگ خود را بازاریابی کنید

اگر شما برای وبلاگ خود پست ارسال می کنید، شما قطعا به دنبال یک مخاطب برای خواندن پست خود هستید. هیچ کس نمی خواهد در یک اتاق خالی بنشیند و مدام اینکار را انجام دهد! البته، رتبه بندی بالا در موتورهای جستجو با انجام سئو بدون شک و البته، کمک خواهد کرد. اما شما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید.

رسانه های اجتماعی و خبرنامه

رسانه های اجتماعی ابزارهای بازاریابی مهم برای وبلاگ شما هستند. قطعا یک صفحه از فیس بوک را ایجاد کرده و یک حساب توییتر ایجاد کنید. اگر میخواهید بر مخاطبان جوان تمرکز کنید، به Instagram و Snapchat نیاز خواهید داشت.
همچنین درباره خبرنامه فکر کنید. سعی کنید لیستی از مخاطبان را جمع کنید که از ارسال مطالب در سایت شما می خواهند مطلع شود و به طور مرتب برای آنها ایمیل ارسال کنید.

بیشتر بدانید: بازاریابی وبلاگ خود

کسب درآمد از وبلاگ شما

اگر مخاطبان شما با توجه به استراتژی های عالی بهینه سازی و سئو و بازاریابی در حال رشد هستند، این امر لزوما به این معنی نیست که سود (درصورتی که شما با وبلاگ خود درآمد کسب می کنید) از وبلاگ شما نیز در حال رشد است. برای بسیاری از وبلاگ نویسان، پول سازی هدف اصلی نیست. با این حال، شما می توانید با یک وبلاگ درآمد کسب کنید. تبلیغات، بازاریابی وابسته و نوشتن پست های تبلیغاتی، شناخته شده ترین استراتژی ها برای کسب درآمد با یک وبلاگ است. اما شما همچنین می توانید در مورد فروش کالاهای خود فکر کنید.

در ادامه مطلب بخوانید: «کسب درآمد از وبلاگ شما»

 

نگهداری یک وبلاگ

شروع یک وبلاگ ساده تر از حفظ یک وبلاگ است. این می تواند کار زیادی برای نوشتن پست های وبلاگ به طور منظم باشد. شما مجبور نیستید روزانه بلاگ بفرستید، اما شما باید یک فرکانس را انتخاب کنید و به آن بچسبید. به این ترتیب مخاطبان شما می دانند از وبلاگ و پست های شما چه انتظار می رود. وبلاگ ها نیاز به نظم و انضباط دارند
همانطور که وبلاگ شما شروع به رشد می کند، احتمالا با مشکلات جدید بهینه سازی و سئو SEO مواجه خواهید شد. چگونه با محتوا جدیدی روبرو شویم؟ چگونه نویسندگان مختلف را مدیریت می کنید؟ و چطور ساختار وبلاگ شما را در شکلهای گوناگون نگه می دارد؟

ساختار سایت یک وبلاگ درحال رشد

هنگامی که وبلاگ شما در حال رشد است، باید ساختار وبلاگ خود را به صورت منظم تجزیه و تحلیل کنید. دسته بندی ها، زیر شاخه ها و برچسب های خود را سازماندهی کنید. همانطور که وبلاگ شما در حال رشد است، ساختار تغییر خواهد کرد و تکامل خواهد یافت. تا زمانی که شما در بالای آن قرار بگیرید، ساختار شما با بهینه سازی و سئو جذاب باقی خواهد ماند!

برنامه ریزی محتوا یک وبلاگ در حال رشد

همانطور که وبلاگ شما بزرگتر می شود و مخاطبان بزرگتری را جذب می کند، نوشتن مطالب باعث برنامه ریزی محتوا و مدیریت محتوا می شود. در وبلاگ های بزرگتر، یک تیم از نویسندگان معمولا با هم کار می کنند. وبلاگ ها توسط نویسندگان فردی نوشته می شوند، اما این نویسندگان هنوز هم باید با هم کار کنند. در غیر این صورت، پست با همین موضوع مشابه می تواند دو بار ظاهر شود یا، نویسندگان می توانند از سبک و تن صدای کاملا متفاوت استفاده کنند.

بیشتر بدانید: مدیریت یک وبلاگ در حال رشد: برنامه ریزی محتوا

نتیجه

وبلاگ نویسی عالی است این می تواند رتبه بندی شما را در گوگل افزایش دهد، به ویژه هنگامی که شما با یک استراتژی تحقیق کلیدی درعمق ترکیب کنید. وبلاگ نویسی همچنین یک ابزار بازاریابی مهم و موثر است. برای شروع و نگهداری وبلاگ خود به طور موثری از نکات استفاده کنید.

ترجمه شده از: yoast.com

لطفا جهت حمایت از ما مطلب را گسترش دهید

درباره مدیر سایت

صاحب امتیاز سایت آموزش وردپرس هستم در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت میکنم و در حال حاضر مشغول نویسندگی در حوزه آموزش وردپرس, طراحی قالب, طراحی و ترجمه افزونه وردپرس هستم ...

پیشنهاد سایت

راهنمایی برای بهبود خوانایی پست وبلاگ

بهبود خوانایی پست وبلاگ بهبود خوانایی پست وبلاگ و خواندن یک صفحه می تواند سخت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *