آموزش وردپرس بررسی داشبورد وردپرس سایت وردپرسی شما
خانه / آموزش / وردپرس / بررسی داشبورد وردپرس

بررسی داشبورد وردپرس

بررسی داشبورد وردپرس

برای دسترسی به داشبورد وردپرس، ابتدا باید به سایت وردپرس خود وارد شوید. هنگامی که شما به سایت وردپرس خود وارد شده اید، به اینجا می روید، داشبورد وردپرس.

آموزش وردپرس بررسی داشبورد وردپرس

داشبورد وردپرس به شما امکان می دهد همه جزئیات پشت صحنه مدیریت سایت خود را کنترل کنید. هنگامی که کار کردن با داشبورد را پیدا می کنید، متوجه خواهید شد که استفاده و کار کردن با آن بسیار آسان است.

ابتدا نگاهی به صفحه اصلی داشبورد می کنیم. پس از اولین ورود به سیستم، یک جعبه خوش آمدید گویی از WordPress با برخی از لینک های سریع برای کمک به شروع کار خود خواهید دید.

بخش بعدی منوی سمت راست است. در این منو تعداد پست ها، صفحات، دسته ها و برچسب ها برای محتوای سایت شما را مشاهده خواهید کرد. همچنین اطلاعات بحث و گفتگو برای نظرات، مانند تعداد کل نظرات و اعداد برای کسانی که تایید شده، در انتظار یا به عنوان هرزنامه مشخص شده اند، را مشاهده خواهید کرد.

در این بخش از آموزش وردپرس بررسی داشبورد شما همچنین می توانید موضوع قالب وردپرس را که در حال حاضر در سایت شما در حال اجرا است و همچنین تعداد ابزارک ها و نسخه فعلی وردپرس خود را ببینید.

بخش نظرات اخیر نشان می دهد که فقط آن، نظرات اخیر. در اینجا شما می توانید به سرعت اعلان یا تأیید نظرات، پاسخ، ویرایش، علامت گذاری به عنوان هرزنامه یا ارسال به سطل زباله، نیز انجام دهید.

بخش لینک ورودی لینک های ورودی را به وب سایت یا وبلاگ شما که توسط Google Blog Search پیدا شده است، نشان می دهد. پیوندهای ورودی زمانی است که یک وبلاگ دیگر به سایت شما پیوند می دهد. اگر شما یک سایت وردپرس با نام تجاری جدید دارید، احتمالا هیچ لینک ورودی نخواهید داشت.

در بخش پلاگین ها، اطلاعاتی در مورد محبوب ترین، جدیدترین پلاگین ها و افزونه های اخیر به روز شده از دایرکتوری Plugin WordPress.org پیدا خواهید کرد.

اگر شما به ستون دوم بروید، بخش Quick Press بخش داشبورد وردپرس را پیدا خواهید کرد. QuickPress به شما امکان می دهد پیش نویس پست را مستقیما از این صفحه منتشر کنید یا آن را ذخیره کنید، که برای انتشار سریع مطالب عالی است. 

بخش بعدی برای پیش نویس های اخیر نوشته شده است. هنگامی که شما شروع به ایجاد پست و اگر آنها به عنوان پیش نویس ذخیره شده، پنج دستورالعمل آخر شما در اینجا قابل مشاهده است.

دو بخش آخر WordPress Blog و دیگر اخبار وردپرس هستند. این به روز رسانی ها از پروژه رسمی وردپرس و خوراک سیاره وردپرس است.

اگر میخواهید بخشهایی را که از داشبورد وردپرس میبینید سفارشی کنید، از برگه گزینه های صفحه در سمت راست بالای صفحه تان بازدید کنید. روی فلش کلیک کنید تا این بخش را گسترش دهید و کادرهای انتخاب شده برای هر بخش که معمولا در داشبورد وردپرس قرار دارد را مشاهده خواهید کرد. برای حذف هر یک از بخش ها، فقط کادر انتخاب کنار قسمت مورد نظر خود را پنهان کنید. شما همچنین می توانید تعداد ستون ها برای طرح بندی صفحه را انتخاب کنید.

اگر به صفحه اصلی Dashbaord بروید، می توانید هر بخش را با کلیک روی فلش به سمت راست گسترش دهید. شما همچنین می توانید جعبه ها را برای تغییر سفارش ها بکشید و رها کنید.

علاوه بر صفحه اصلی داشبورد وردپرس، جزء اصلی دیگر وردپرس داشبورد، منوی ناوبری سمت چپ است. این منوی ناوبری لینک هایی را برای تمام صفحه های مدیریت وردپرس برای پست ها، کتابخانه رسانه ها، صفحات، نظرات، گزینه های ظاهر، افزونه ها، کاربران، ابزارها و تنظیمات فراهم می کند. ما بقیه این آیتم های منو را در جزئیات بیشتر در ویدیوهای آینده بررسی خواهیم کرد.

 

لطفا جهت حمایت از ما مطلب را گسترش دهید

درباره مدیر سایت

صاحب امتیاز سایت آموزش وردپرس هستم در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت میکنم و در حال حاضر مشغول نویسندگی در حوزه آموزش وردپرس, طراحی قالب, طراحی و ترجمه افزونه وردپرس هستم ...

پیشنهاد سایت

نمایش آمار واقعی بازدیدکنندگان با افزونه Visitors Traffic Real Time Statistics

نمایش آمار واقعی بازدیدکنندگان با افزونه Visitors Traffic Real Time Statistics

Visitors Traffic Real Time Statistics افزونه افزونه آمار بازدید کنندگان ترافیک زمان واقعی و پلاگین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *