معرفی خدمات شبکه لوکال هاست localhost
خانه / آموزش های ویدئویی / لوکال هاست / شبکه لوکال هاست localhost

شبکه لوکال هاست localhost

شبکه لوکال هاست localhost
شبکه لوکال هاست localhost

معرفی شبکه لوکال هاست localhost

در شبکه های کامپیوتری، شبکه لوکال هاست localhost نام میزبان است که به معنی رایانه است. از آن استفاده می شود برای دسترسی به خدمات شبکه  که در حال اجرا هستند بر روی میزبان از طریق رابط شبکه که loopback نام دارد. با استفاده از رابط شبکه loopback هر نوع سخت افزار رابط شبکه محلی را از بین می برد.

مکانیزم حلقه محلی برای تست نرم افزار در حین توسعه مفید است، مستقل از هر پیکربندی شبکه. به عنوان مثال، اگر یک کامپیوتر برای ارائه یک وب سایت پیکربندی شده است، مرورگر وب محلی را به http: // localhost هدایت می کند.

در اکثر سیستم های کامپیوتری، localhost به آدرس آی پی IP 127.0.0.1 که معمولا آدرس آی پی IP حلقه IPv4 است استفاده می کند و به آدرس حلقه IPv6 حل و فصل می شود:


نام localhost همچنین نام یک دامنه سطح بالا است که به منظور جلوگیری از سردرگمی با تعریف به عنوان نام میزبان کنار گذاشته شده است. استانداردهای IETF ثبت نام دامنه را از اختصاص نام محلی در مراحل ثبت نام، مانند دامنه های سطح دوم محدود می کند.

وضوح نام

استانداردهای شبکه IPv4 تمام بلوک آدرس ۱۲۷٫۰٫۰٫۰/۸ را برای اهداف loopback ذخیره می کند. این بدان معنی است که هر بسته ای که به یکی از ۱۶،۷۷۷،۲۱۴ آدرس ارسال شده (۱۲۷٫۰٫۰٫۱ از طریق ۱۲۷٫۲۵۵٫۲۵۵٫۲۵۴) بازگردانده می شود. IPv6 فقط یک آدرس واحد دارد :: ۱٫

وضوح name localhost به یک یا چند آدرس IP توسط خطوط زیر در فایل سیستم عامل میزبان پیکربندی می شود:

۱۲۷٫۰٫۰٫۱  localhost
::۱     localhost

 

با این حال، این مورد نیز با سیستم نام دامنه (DNS) حل و فصل می شود. Localhost ممکن است به سایر آدرس های حلقه IPv4 برسد و نام های اضافی به هر آدرس loopback اختصاص داده شود.

پردازش هر بسته ای که به یک آدرس loopback فرستاده می شود در لایه پیوند بسته TCP / IP اجرا می شود. چنین بسته هایی به هر کنترل کننده رابط شبکه (NIC) یا راننده دستگاه تحویل داده نمی شود، که در صورت عدم وجود رابط های شبکه سخت افزاری، امکان آزمایش نرم افزار را فراهم می کند.

مانند هر بسته دیگری که از بسته TCP / IP عبور می کند، بسته های حلقه بسته، آدرس IP و شماره پورت را که به آن آدرس داده شده است، انتقال می دهند. بنابراین، خدماتی که در نهایت آنها را دریافت می کنند می توانند براساس مقصد مشخص شده حلقه پاسخ دهند. به عنوان مثال، سرویس HTTP می تواند بسته های خطی ۱۲۷٫۰٫۰٫۹۹:۸۰ و ۱۲۷٫۰٫۰٫۱۰۰:۸۰ را به سرورهای مختلف وب و یا به یک سرور اختصاصی که صفحه های مختلف وب را باز می کند، میسر کند. برای ساده کردن چنین تستی، فایل میزبان را می توان برای ارائه نام مستعار مناسب برای هر یک از این آدرس تغییر داد.

استانداردهای IETF

نام محلی host برای اهداف loopback توسط RFC 6761 (نامهای خاص استفاده از دامنه ها) [۳] که در فوریه ۲۰۱۳ به سطح استانداردهایی استاندارد پیشنهاد شده است، اختصاص یافته است. این استاندارد تعدادی از ملاحظات ویژه ای را برای استفاده از نام در سیستم نام دامنه:
 • یک آدرس IPv4 یا آدرس IPv6 برای نام localhost همیشه باید به آدرس حلقه مربوطه، که در یک استاندارد جداگانه مشخص شده، حل شود.
 • برنامه های کاربردی ممکن است نام را به یک آدرس حلقه حل کند، یا آن را به مکانیسم های حل کننده نام محلی منتقل کند.
 • هنگامی که یک نام گیرنده یک درخواست (A یا AAAA) را برای localhost دریافت می کند، باید آدرس های حلقه مناسب و پاسخ های منفی را برای هر گونه نوع رکورد درخواست شده بازگرداند. درخواست ها برای localhost نباید به سرورهای نام سرور ارسال شوند.
 • برای جلوگیری از بارگذاری سرورهای ریشه نام دامنه با ترافیک، سرورهای ذخیره نام سرور هرگز نباید سوابق سرور نام سرور localhost یا قطعنامه رو به رو برای سرورهای معتبر نامحسوس را درخواست کنند.
 • ثبت نام DNS از اعطای نام دامنه که شامل localhost است، به عنوان مثال، localhost.com، ممنوع است، به منظور جلوگیری از سردرگمی که اگر DNS lookup یک دامنه جستجو مشخص شده اضافه شود.
 • هنگامی که سرورهای نام مستعار پرس و جوهای localhost را دریافت می کنند، باید آنها را به درستی حل و فصل کند.

آدرسهای حلقه IPv4 در داخل فضای نام IPv4 توسط استاندارد IPv4 ویژه IETF استفاده می شوند (RFC 5735). رزرو را می توان به استاندارد شماره اختصاص داده شده نوامبر ۱۹۸۶ (RFC 990) ردیابی کرد.

در مقابل، IETF IP Version 6 معماری آدرس سازی (RFC 4291) تنها یک آدرس IP loopback IPv6  را در فضای نام IPv6 ذخیره می کند. این استاندارد مانع اختصاص دادن آن آدرس به هر رابط فیزیکی و همچنین استفاده از آن به عنوان آدرس منبع یا مقصد در هر بسته ای است که به میزبان های از راه دور فرستاده می شود. هر گونه بسته ای که به اشتباه منتقل شده، نباید میسر شود و باید توسط تمام میزبانهایی که آن را دریافت می کنند حذف شود.

موارد خاص

منتشر شده از پایگاه داده MySQL بین استفاده از hosthome localhost و استفاده از یک آدرس و ۱۲۷٫۰٫۰٫۱٫ هنگام استفاده از localhost به عنوان مقصد در رابط مشتری یک برنامه، رابط برنامه نویسی برنامه MySQL به یک پایگاه داده با استفاده از سوکت دامنه یونیکس متصل می شود، در حالی که اتصال TCP از طریق آدرس loopback مستلزم استفاده مستقیم از آدرس صریح است.

یک مورد استثنائی قابل توجه برای استفاده از آدرس های شبکه ۱۲۷٫۰٫۰٫۰/۸ استفاده از آنها در شناسایی خطای traceroute در Multiprotocol Label Switching (MPLS) است که در آن ویژگی آنها برای غیرفعال بودن یک وسیله مناسب برای جلوگیری از تحویل بسته های معیوب به کاربران نهایی است.

بسته های مریخ

هر دیتاگرام IP با یک آدرس منبع یا مقصد که به یک آدرس loopback تنظیم شده است، نباید در خارج از یک سیستم محاسباتی ظاهر شود و یا توسط هر دستگاه مسیریابی رد شود. بسته های دریافت شده در یک رابط با آدرس مقصد حلقه باید حذف شود. چنین بسته هایی گاهی اوقات به عنوان بسته های مریخی شناخته می شوند. همانند سایر بسته های جعلی، آنها ممکن است مخرب باشند و با استفاده از فیلتر کردن بوگون، از هر گونه مشکلی که ممکن است باعث شود، اجتناب شود.
بیشتر بدانید: “همه چیز درباره هاست لینوکس”
لطفا جهت حمایت از ما مطلب را گسترش دهید

درباره مدیر سایت

صاحب امتیاز سایت آموزش وردپرس هستم در زمینه برنامه نویسی وب فعالیت میکنم و در حال حاضر مشغول نویسندگی در حوزه آموزش وردپرس, طراحی قالب, طراحی و ترجمه افزونه وردپرس هستم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *